ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

afissa_teliki1.jpg

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Έδεσσας και ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Βιβλιόφιλοι Έδεσσας» σας προσκαλούν στη Γιορτή Ποδοσφαίρου που διοργανώνουν τη Δευτέρα 1 Απριλίου 2024 και ώρα 19:00 στην αίθουσα τής Π.Ε. Πέλλας (πρώην Νομαρχίας).

Στην εκδήλωση οι «Βιβλιόφιλοι Έδεσσας», ο συγγραφέας Στράτος Βιληγέννης και εγνωσμένης αξίας εισηγητές από το χώρο του αθλητισμού θα παρουσιάσουν το βιβλίο: «Γύρω από μια μπάλα – Η 50χρονη ιστορία του ποδοσφαίρου του ν. Πέλλας 1950-2000».

Επίσης, ο Δήμος Έδεσσας θα τιμήσει πρώην ποδοσφαιριστές και προπονητές που με την παρουσία τους τίμησαν το ποδόσφαιρο του ν. Πέλλας.

Τέλος, την εκδήλωση, την οποία στηρίζει η Ε.Π.Σ. Πέλλας, θα πλαισιώσουν επώνυμοι καλεσμένοι από το χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου και του ποδοσφαίρου του ν. Πέλλας, ενώ οι διοργανωτές επιφυλάσσουν για το κοινό πολλές ακόμη εκπλήξεις.