1η μέρα του 5ου Φεστιβάλ Νέων Δήμου Έδεσσας ΄΄Εκφράσου Ελεύθερα

ekfrasou_eleftera.jpg
ekfrasou_eleftera1.jpg
ekfrasou_eleftera2.jpg

Χθες πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η έναρξη του 5ου Φεστιβάλ Νέων του Τοπικού Συμβουλίου Νέων του Δήμου Έδεσσας " Εκφράσου Ελεύθερα".

Ευχαριστούμε θερμά:

τους ομιλητές για την ημερίδα "Αντιμετώπιση - Πρόληψη τροχαίων ατυχημάτων:

-τον Διευθυντή της Ορθοπεδικής του Γενικού Νοσοκομείου Έδεσσας κ. Κούκο Αναστάσιο,

-τον Διοικητή Τροχαίας Έδεσσας Πλούγαρλη Βασίλειο

Για την παρουσίαση taekwonto και taebo:

- τον Αθλητικό Σύλλογο κ. Μπιρόζη Αναστασία

Για την παρουσίαση παγκράτιο και ζίου ζίτσου: - τον Αθλητικό Σύλλογο Ακαδημία Έδεσσας κ. Θωμά Χαντζή

Τέλος, ευχαριστούμε που μας τίμησαν με την παρουσία τους ο εκπρόσωπος της Μητρόπολης πατήρ Νικόλαος, τον Δήμαρχο Έδεσσας κ. Δημήτριο Γιάννου και όλους όσους που μας τίμησαν με την παρουσία σας!!!

Σας υπενθυμίζουμε την συνέχεια του φεστιβάλ Νέων. Απόψε (Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου) στις 20:00, θα πραγματοποιηθεί το ‘’Χορευτικό Κοκτέιλ’’ του Academy Fitness Club της Αλεξίας Μαυροπούλου, στα Μικρά Καταρρακτάκια (σε περίπτωση βροχής η εκδήλωση θα γίνει στην αίθουσα του Διοικητηρίου) και αύριο (Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου) στις 20:00,  πέφτει η αυλαία του Φεστιβάλ με την μουσική παράσταση (λαϊκό- έντεχνο) με τους Μαρία Γκανάτσιου, Αντώνη Αντωνίου και Κώστα Καρά, στο αμφιθέατρο Βαροσίου.

Ο Πρόεδρος του ΤΟ.ΣΥ.Ν

Αντώνιος Μπουρδάνης