Έναρξη Προγράμματος Πρόληψης Κατάθλιψης του ΚΕΠ ΥΓΕΙΑΣ Δήμου Έδεσσας

foto1.jpg
foto2.jpg

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ένα Καλωσόρισμα στο Πρόγραμμα Πρόληψης Κατάθλιψης του ΚΕΠ ΥΓΕΙΑΣ του Δήμου Έδεσσας Με θετικό πρόσημο ξεκίνησε η πρώτη ημέρα του προγράμματος πρόληψης κατάθλιψης, που διοργανώνει το Κέντρο Πρόληψης και Προαγωγής Υγείας (ΚΕΠ ΥΓΕΙΑΣ) του Δήμου Έδεσσας σε συνεργασία με το Ελληνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγειών Πόλεων, ξεκίνησε σήμερα το πρωί, στις 26 Μαρτίου στην Άρνισσα, καθώς η προσεύλευση του κόσμου ήταν ιδιαίτερα ικανοποιητική. Η επιμέλεια και η υλοποίηση του προγράμματος ανέλαβαν οι πιστοποιημένοι υπάλληλοι του Δήμου Έδεσσας, οι κυρίες Πέπη Παπαδοπούλου, Κόκλη Παρασκευή και Χρύσου Μαρία – Σοφία. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν και είχαν την τιμή να χαιρετίσουν την προσπάθειά μας η αντιδήμαρχος υγείας κα. Καραπατσούδη, ο αντιδήμαρχος κοινωνικής πολιτικής κ. Αποστόλου Θεόδωρος, η αντιδήμαρχος Βεγορίτιδας κα. Μπόγια Μελπομένη και ο πρόεδρος σχολικής επιτροπής κ. Τόσης Ηλίας οι οποίοι με την στήριξή τους, ενισχύουν την προσπάθειά, για την ψυχολογική ευεξία της κοινότητάς μας. Το πρόγραμμα συνεχίζεται και αύριο, Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024, στο Χατζηγιάννειο Κτήριο από τις 10:00 π.μ. έως τις 14:00 μ.μ. Σας προσκαλούμε όλους να συμμετάσχετε και να να γνωρίσετε το πρόγραμμα από κοντά. Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε με το γραφείο Πρόνοιας στο τηλέφωνο 2381350080, με το Κέντρο Κοινότητας στο τηλέφωνο 2381025973, και με το ΣΤΑΘΜΟ ΑΝΟΙΑΣ-ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ γραφείο ΚΕΠ ΥΓΕΙΑΣ στο Πολιτιστικό Κέντρο Έδεσσας τηλ. 2381023101.