ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ

paidikoi2.jpg
paidikoi1.jpg

Γεμάτη η σημερινή μέρα από παιδικές χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις. Σε όλους τους παιδικούς σταθμούς του Δήμου Έδεσσας πραγματοποιήθηκαν χριστουγεννιάτικες γιορτές με τους μικρούς πρωταγωνιστές να ξεχωρίζουν.
Μικρές θεατρικές παραστάσεις, ποιήματα, τραγούδια και φυσικά πολύ χαρά και ζωντάνια, που ποτέ δε λείπει από παιδικές γιορτές, μετέφεραν σε γονείς και δασκάλους το πνεύμα των Χριστουγέννων.
Ο Δήμαρχος Έδεσσας, Δημήτριος Γιάννου συνοδευόμενος από την πρόεδρο του «ΕΥΖΗΝ» κ. Μαρούλα Κατσάρα, παρευρέθηκε στις εκδηλώσεις των παιδικών σταθμών υπογραμμίζοντας την προσπάθεια που έγινε από τη νέα Δημοτική Αρχή, ώστε όχι μόνο να συνεχίσουν να λειτουργούν οι παιδικοί σταθμοί αλλά και να αναβαθμιστούν οι υποδομές τους.

Γραφείο Τύπου