20 χρόνια ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ

dsc_0107.jpg

Τα 20 χρόνια λειτουργίας του Κέντρου Δημιουργικής Απασχόλησης Ατόμων με Αναπηρία «ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ» γιορτάσαμε την Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014.

Μία όμορφη γιορτή γεμάτη από χαμόγελα, αλλά και δάκρυα συγκίνησης, γιατί ο ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ δεν είναι μία απλή δομή παροχής κοινωνικών υπηρεσιών. Πάνω απ’ όλα είναι μία ζεστή αγκαλιά για τα παιδιά με αναπηρία και ένας χώρος όπου μπορούν να αναπτύξουν τις δεξιότητες και την προσωπικότητά τους.

Ο Δήμαρχος Έδεσσας κ. Δημήτρης Γιάννου τόνισε ότι ο ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ είναι μία δομή της ΔΗΚΕΔΕ και κατ’ επέκταση του Δήμου Έδεσσας, που λειτουργεί με την αγάπη και το μεράκι της Διοίκησης και των εργαζομένων, που δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό για τη λειτουργία της δομής. Επίσης, αναφέρθηκε στο στόχο για δημιουργία χώρου φιλοξενίας ατόμων με αναπηρία, μία υποδομή που θα παράσχει πολύτιμες υπηρεσίες σε συμπολίτες μας με αναπηρία που έχουν προβλήματα διαβίωσης.