Σχολικός Διαγωνισμός «Το νερό πηγή ζωής και ανάπτυξης»

Η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης και Αποχέτευσης του Δήμου Έδεσσας (ΔΕΥΑΕ), σε συνεργασία με τους Σχολικούς Συμβούλους της 1ης και της 2ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Πέλλας, έχουν προκηρύξει διαγωνισμό με θέμα: «Το νερό πηγή ζωής και ανάπτυξης».

Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους μαθητές και στις μαθήτριες των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ των Δημοτικών Σχολείων που ανήκουν στον Δήμο Έδεσσας και συγκεκριμένα:

• Τάξεις Γ΄ και Δ΄: Ζωγραφική σύνθεση.
  • Τάξεις Ε΄ και ΣΤ΄: Συγγραφή κειμένου.

Οι πρώτοι από κάθε κατηγορία θα λάβουν ως βραβείο ένα ποδήλατο, ενώ οι δεύτεροι και τρίτοι δωροεπιταγές για σχολικά είδη.

Επιπλέον, τόσο τα τρία πρώτα βραβευθέντα όσο και τα επόμενα δέκα περίπου κείμενα και ζωγραφικές εκθέσεις, θα συμπεριληφθούν στον τόμο για το νερό που θα εκδοθεί από την ΔΕΥΑΕ.

Η βράβευση των νικητών θα γίνει κατά τη διάρκεια της Ανθοέκθεσης Έδεσσας.