Πρόσκληση για Οικονομική Επιτροπή

Προς

Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να έρθετε στο Δημαρχείο Έδεσσας την Πέμπτη 28 Μαρτίου 2013 και ώρα 11:00 για συνεδρίαση και λήψη απόφασης  στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Απευθείας ανάθεση εκτέλεσης έργων του Δήμου.
  2. Κατάρτιση όρων δημοπρασίας για την ενοικίαση των αγροτεμαχίων που βρίσκονται στην Τ.Κ. Νησίου.
  3. Κατάρτιση όρων δημοπρασίας για την ενοικίαση του δημοτικού ακινήτου που βρίσκεται στην περιοχή ΚΙΟΥΠΡΙ.
  4. Επικύρωση πρακτικών δημοπρασίας για την ενοικίαση του δικαιώματος εισόδου στο σπήλαιο Καταρρακτών.
  5. Ανάθεση σε Δικηγόρο της νομικής εργασίας σχετικά με την «Ηλεκτρονική βάση παρακολούθησης και διαχείρισης της ακίνητης περιουσίας των Ο.Τ.Α.».
  6. Ανάθεση σε Δικηγόρο υπόθεσης που αφορά την έξωση μισθωτή από ακίνητο ιδιοκτησίας του Δήμου και αναζήτηση.
  7. Ανάθεση ενεργειών σε Δικηγόρο για την διασφάλιση των συμφερόντων του Δήμου.
  8. Έγκριση έκδοσης εντάλματος προπληρωμής για την αντιμετώπιση δαπανών επέκτασης και βελτίωσης δικτύου ηλεκτροφωτισμού του Δήμου Έδεσσας.
  9. Απόκρουση δικογράφων για την υπεράσπιση των συμφερόντων του Δήμου.
  1. Έγκριση παραλαβής της μελέτης «Αποτύπωση αγροκτήματος στην Τ.Κ. Σωτήρας οικισμού Μαργαρίτας».
  2. Έγκριση παραλαβής της μελέτης «Μελέτη περιβαλλοντικών επιπτώσεων αρδευτικού δικτύου στην Τ.Κ. Πλατάνης».
  3. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καταρτισμός των όρων διακήρυξης για την προμήθεια αρδευτικών υλικών και συγκρότηση επιτροπής για την διεξαγωγή της δημοπρασίας και την αξιολόγηση των προσφορών.
  4. Έγκριση δαπανών Παγίας Προκαταβολής.

Ο Πρόεδρος της

Οικονομικής Επιτροπής