ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΓΚΛΗΣΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΠΡΟΣ

1. Τον Δήμαρχο Έδεσσας

2. Τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

3. Τον Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Έδεσσας κ. Αναστάσιο Δίου για τα 2ο, 6ο, 7ο, και 9ο  θέματα της ημερήσιας διάταξης

4. Τον Πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Νησίου κ. Πέτρο Γκουνούση για το 8ο  θέμα της ημερήσιας διάταξης

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ:

·         Προέδρους Τοπικών Κοινοτήτων (με την υποχρέωση να ενημερώσουν τα μέλη των συμβουλίων)

Σας προσκαλούμε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα διεξαχθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος τη Δευτέρα 27 Μαΐου 2013 και ώρα 20.00΄ για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1.          Τροποποίηση του Οργανισμού Εσωτερικής υπηρεσίας Δήμου Έδεσσας.

2.          Έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά μέτρα κυκλοφοριακής ρύθμισης στο Δήμο Έδεσσας.

3.          Τροποποίηση Τεχνικού Προγράμματος Δήμου Έδεσσας οικον. έτους 2013.

4.          Αναμόρφωση Προϋπολογισμού Δήμου Έδεσσας οικον. έτους 2013.

5.          Ψήφιση του Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης Δήμου Έδεσσας, οικον. έτους 2013.

6.   Καθορισμός χώρων κατ΄ εξαίρεση τοποθέτησης πανό για την προβολή πολιτιστικών, κοινωνικών, αθλητικών και λοιπών εκδηλώσεων.

7.          Εκμίσθωση του ξενοδοχειακού συγκροτήματος «ΞΕΝΙΑ».

8.          Εκμίσθωση τμήματος δημοτικού αγροτεμαχίου που βρίσκεται στην Τ.Κ. Νησίου και κατάρτιση των όρων δημοπρασίας.

9.          Παραχώρηση κατά χρήση του κτιρίου πολλαπλών χρήσεων που βρίσκεται στο χώρο των Ν. Εργατικών κατοικιών Κλεισοχωρίου, στην Ιερά Μητρόπολη Εδέσσης, Πέλλης & Αλμωπίας.

10.       Συμπλήρωση - Τροποποίηση της υπ΄αριθ. 342/2012 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου με θέμα «Διαγραφές ή μη του τέλους επιτηδευματιών (2%) έτους 2007 και των προστίμων αυτού για τις επιχειρήσεις που βρίσκονταν στον πεζόδρομο του εμπορικού κέντρου της πόλης».

11.           Πρόσληψη προσωπικού με δίμηνες συμβάσεις για την αντιμετώπιση κατεπειγουσών εποχικών και πρόσκαιρων αναγκών.

12.           Χορήγηση παραγωγικής άδειας λαϊκών αγορών.

13.           Επιλογή ημερομηνίας και χώρου ειδικής δημόσιας συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου για τον απολογισμό πεπραγμένων Δημοτικής αρχής.

Μέχρι την ημέρα της συνεδρίασης, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, μπορείτε να επισκεφθείτε το Γραφείο της Γραμματείας Δημοτικού Συμβουλίου και να ενημερωθείτε σχετικά.

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν. ΓΚΙΟΥΡΟΣ