ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΓΚΛΗΣΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΠΡΟΣ

1. Το Δήμαρχο Έδεσσας

2. Τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

3. Τον Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Έδεσσας κ. Αναστάσιο  Δίου για το 8ο θέμα της ημερήσιας διάταξης

4. Κοινοποίηση:

Προέδρους Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου (για ενημέρωση)

Σας προσκαλούμε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα διεξαχθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την  Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου 2014 και ώρα 16.00΄ για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1.         Ανάκληση της υπ΄αριθμ. 10/2014 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου με θέμα «1η Τροποποίηση Τεχνικού Προγράμματος έτους 2014» και λήψη νέας απόφασης.

2.         Ανάκληση της υπ΄αριθμ. 11/2014 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου με θέμα «1η Αναμόρφωση Προϋπολογισμού οικον. έτους 2014» και λήψη νέας απόφασης.

3.         Έγκριση της έκθεσης Δ΄τριμήνου του έτους 2013 για την εκτέλεση του Προϋπολογισμού.

4.         Οικονομική ενίσχυση του άπορου δημότη Γεωργίου Τσακώνη.

5.         Οικονομική ενίσχυση του άπορου δημότη Δημητρίου Γραικού.

6.         Οικονομική ενίσχυση του άπορου δημότη Παύλου Κοτσαρίδη.

7.         Οικονομική ενίσχυση του Ομίλου Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Έδεσσας.

8.         Οικονομική ενίσχυση του Πολιτιστικού Συλλόγου Κλησοχωρίου.

9.         Προμήθεια πρακτικών 3ου επιστημονικού συμποσίου Δήμου Έδεσσας.

10.          Προμήθεια λευκώματος του Δήμου Έδεσσας σχετικά με τον Μ. Αλέξανδρο.

Μέχρι την ημέρα της συνεδρίασης, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, μπορείτε να επισκεφθείτε το Γραφείο της Γραμματείας Δημοτικού Συμβουλίου και να ενημερωθείτε σχετικά.

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν. ΓΚΙΟΥΡΟΣ