Προς τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Έδεσσας

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Σας προσκαλούμε να έρθετε στο Δημαρχείο Έδεσσας την Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου 2013 και ώρα 11:00 για συνεδρίαση και λήψη απόφασης  στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Εξέταση ένστασης της Κ/ξίας ‘’Παράσχος Α. – Φωτιάδης  Γ.’’ & Έγκριση του αρ.1775/22-1-2013 Πρακτικού Διενέργειας Διαγωνισμού του έργου: «Επιχειρησιακό Σχέδιο Ανάπλασης κοινοχρ. χώρων στη Δημοτική Ενότητα Βεγορίτιδας: Ανάπλαση στον Οικισμό Περαίας- Ανάπλαση στον Οικισμό Ζέρβης».
  2. Έγκριση έκδοσης εντάλματος προπληρωμής για την αντιμετώπιση δαπανών επέκτασης και βελτίωσης δικτύου ηλεκτροφωτισμού του Δήμου Έδεσσας.
  3. Έγκριση Τεχνικών Προδιαγραφών και κατάρτιση των Όρων  Διακήρυξης για την «Προμήθεια τεμαχιστή ογκωδών απορριμμάτων» και την συγκρότηση Επιτροπής για την διεξαγωγή της δημοπρασίας και αξιολόγηση των προσφορών.
  4. Έγκριση Τεχνικών Προδιαγραφών και κατάρτιση των Όρων  Διακήρυξης για την «Προμήθεια Εξοπλισμού του Ειδικού Σχολείου, του ΕΕΕΕΚ  και των Τμημάτων Ένταξης  των σχολείων Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Έδεσσας» και την συγκρότηση Επιτροπής για την διεξαγωγή της δημοπρασίας και αξιολόγηση των προσφορών.
  5. Επανέλεγχος των όρων για την ενοικίαση δημοτικού ακινήτου στον οικισμό Λύκων της Τ.Κ. Σωτήρας.
  6. Κατάρτιση όρων για την ενοικίαση αγροτεμαχίων στην Τ.Κ. Σωτήρας.
  7. Επικύρωση πρακτικών δημοπρασίας για την ενοικίαση από το Δήμο ενός ακινήτου για την στέγαση του εργατοτεχνικού προσωπικού.
  8. Τροποποίηση όρων μισθωτηρίου του δημοτικού αναψυκτηρίου στην πλατεία Μ. Αλεξάνδρου.
  9. Απόκρουση δικογράφων για την υπεράσπιση των συμφερόντων του Δήμου.
  10. Απευθείας ανάθεση Αρχιτεκτονικής μελέτης εφαρμογής οικίας Τσάμη στο Βαρόσι (χώρος φιλοξενίας και πολιτισμού).
  11. Απευθείας ανάθεση Στατικής μελέτης εφαρμογής οικίας Τσάμη στο Βαρόσι (χώρος φιλοξενίας και πολιτισμού).
  12. Απευθείας ανάθεση Ηλεκτρολογικής μελέτης εφαρμογής οικίας Τσάμη στο Βαρόσι (χώρος φιλοξενίας και πολιτισμού).
  13. Αποδοχή δωρεάς ακινήτου.

Ο Πρόεδρος της

Οικονομικής Επιτροπής