Προς τα μέλη της Δημοτικής Κοινότητας Έδεσσας

Σας προσκαλούμε να έρθετε στο Δημαρχείο Έδεσσας την Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2013 και ώρα  20:00 για συνεδρίαση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Προέγκριση αδειών ίδρυσης καταστημάτων υγειονομικού  ενδιαφέροντος κ.λπ.
  2. Ανάκληση προέγκρισης ίδρυσης καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος.
  3. Γνωμοδότηση σχετικά με την αξιολόγηση μονάδων του Δήμου Έδεσσας, ύστερα από απόφαση του ΥΠΕΣ για την αξιολόγηση δομών Τοπικής Αυτ/σης & Αποκεντρωμένων Δ/νσεων.
  4. Γνωμοδότηση σχετικά με τον καθορισμό όρων διενέργειας και αδειοδότησης υπαίθριας διαφήμισης στους καθοριζόμενους χώρους με την υπ’ αριθμ. 222/2012 απόφαση Δημοτικού Συμβουλίου.
  5. Μεταφορά στεγάστρου για εξυπηρέτηση μαθητών.
  1. Γνωμοδότηση για λήψη απόφασης – διαταγής οριστικής διακοπής των εργασιών και Διάλυση της σύμβασης του έργου «Αναβάθμιση πολυχώρου πολιτισμού ¨Μ. Αλέξανδρος¨ & περιβάλλοντος χώρου» (Υποέργο 1).
  2. Γνωμοδότηση για τροποποίηση της υπ΄αριθ. 167/2011 Απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου & Αποδοχή χρηματοδότησης της Πράξης «Αναβάθμιση πολυχώρου πολιτισμού ¨Μ. Αλέξανδρος¨ & περιβάλλοντος χώρου» Δήμου Έδεσσας με 3 υποέργα.
  3. Γνωμοδότηση για την έγκριση 1ου Α.Π.Ε. έργου: «Βελτίωση δικτύου πυρασφάλειας συνοικίας Βαρόσι».
  4. Γνωμοδότηση για την εκμίσθωση ή μη δημοτικού ακινήτου που βρίσκεται στην περιοχή «Κιουπρί» της πόλης Έδεσσας.

Ο Πρόεδρος της

Δημοτικής Κοινότητας Έδεσσας