Επανέναρξη λειτουργίας κολυμβητηρίου

Το Σάββατο, 23 Απριλίου θα ξεκινήσει η λειτουργία του Κολυμβητηρίου Έδεσσας. Το ωράριο λειτουργίας, για το πρώτο διάστημα λειτουργίας, που θα είναι πιλοτικό, θα είναι:

Καθημερινές: 10:00 - 20:00

Σάββατο: 10:00 – 15:00

Κυριακή κλειστά.

Η γενική είσοδος θα είναι 2€/άτομο.

Κατά τη διάρκεια της λειτουργίας του Κολυμβητηρίου θα υπάρχει γυμναστής για εκμάθηση κολύμβησης και ναυαγοσώστης.

Ο Δήμαρχος Έδεσσας κ. Δημήτρης Γιάννου δήλωσε σχετικά "Η επαναλειτουργία του Κολυμβητηρίου της Έδεσσας είναι ένα σημαντικό γεγονός και θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να κρατήσουμε σε πλήρη λειτουργία αυτή την πολύ σημαντική υποδομή της πόλης.

Θέλω να ευχαριστήσω τους επικεφαλής των Δημοτικών Παρατάξεων, μαζί με τους οποίους και τους συνεργάτες μου, τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο κ. Χρ. Τσιβόγλου και την Πρόεδρο της ΔΗΚΕΔΕ Ν. Ιατρίδου, επισκεφθήκαμε το Κολυμβητήριο και διαπιστώσαμε από κοινού την αρτιότητα των εγκαταστάσεων και βάλαμε από κοινού τις βάσεις για επανέναρξη της λειτουργίας του Κολυμβητηρίου. Στη συνάντηση αυτή αποδείχθηκε για άλλη μια φορά το υψηλό επίπεδο πολιτικού πολιτισμού και συναίνεσης στα σημαντικά ζητήματα".