Επίσκεψη του ΚΔΑΠ «Ορίζοντες» στην Καβάλα

img_1762.jpg

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο ΚΔΑΠ ΜΕΑ και το Δήμαρχο της Καβάλας πραγματοποίησε το ΚΔΑΠ «Ορίζοντες» της πόλης μας.

Στην αποστολή του ΚΔΑΠ «Ορίζοντες», που οργάνωσε και συνόδευσε η Πρόεδρος του ΚΔΑΠ, κ. Γεωργία Κικίδου, συμμετείχε και ο Δήμαρχος Έδεσσας, κ. Δημήτρης Γιάννου.

Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης τα παιδιά του «Ορίζοντα» γνωρίστηκαν με τα παιδιά του ΚΔΑΠ Καβάλας και πραγματοποιήθηκαν συζητήσεις και ανταλλαγή τεχνογνωσίας για θέματα που αφορούν τα άτομα με αναπηρία, τόσο με τους υπευθύνους του ΚΔΑΠ όσο και με τον Δήμαρχο Καβάλας.

Ο Δήμαρχος Έδεσσας, κ. Δημήτρης Γιάννου, ευχαρίστησε τα παιδιά που τον δέχτηκαν στην παρέα τους και εξέφρασε την ικανοποίησή του από τη δουλειά που γίνεται στο ΚΔΑΠ «Ορίζοντες».

Γραφείο Τύπου

Στην επισυναπτόμενη φωτογραφία η αποστολή του ΚΔΑΠ Ορίζοντες και ο Δήμαρχος Έδεσσας κατά την επίσκεψή τους στον Δήμαρχο Καβάλας.