ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

Ο Δήμος Έδεσσας προκηρύσσει δημόσιο ανοικτό ηλεκτρονικό διαγωνισμό µε σφραγισμένες προσφορές και µε κριτήριο την συμφερότερη οικονομική προσφορά για έργο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗΣ ΠΥΛΗΣ» ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ “WATER.NET (Water Protection Thematic Park Actions)“». Ο παρών διαγωνισμός πραγματοποιείται για την υλοποίηση των Παραδοτέων (Deliverables):

Α) Παραδοτέο 2.3.1 Δημιουργία Διαδικτυακής Εφαρμογής του Προγράμματος WATERNET Προϋπολογισμού 12.195,12€.

Β) Παραδοτέο 3.1.1 Οικίσκος Ελέγχου Διαδρομής Προϋπολογισμού 36.585,37€.

Γ) Παραδοτέο 3.1.1 Ηλεκτρονικός Εξοπλισμός Ελέγχου Εισόδου & Καταμέτρησης Επισκεπτών Προϋπολογισμού 12.195,12€.

Δ) Παραδοτέο 3.1.1 Ηλεκτρονικός Εξοπλισμός Ελέγχου Εισόδων (controller) Προϋπολογισμού 1.626,02€.

Ε) Παραδοτέο 3.1.1 Ψηφιακή Ομπρέλα διασύνδεσης Οικίσκων, Εκθεσιακού Εξοπλισμού Εργαστηρίων στο Γεωπάρκο Καταρρακτών - ΥΜΝ Έδεσσας Προϋπολογισμού 6.504,07€.

ΣΤ) Παραδοτέο 3.1.2 Εξοπλισμός Θεματικών Εργαστηρίων  Προϋπολογισμού 31.300,81 €.

Ζ) Παραδοτέο 3.1.2 Θεματικός Σχεδιασμός, Ανάπτυξη & Εφαρμογή δράσεων που αναδεικνύουν την σχέση του ανθρώπου με το νερό Προϋπολογισμού 6.504,07€.

Η) Παραδοτέο 3.1.3 Πινακίδες Σήμανσης Προϋπολογισμού 4.065,04 €.

Θ) Παραδοτέο 3.2.2 Κινητό Κέντρο Πληροφόρησης προγράμματος Waternet Προϋπολογισμού 13.821,12 €.

Ι) Παραδοτέο 3.2.3 Εξοπλισμός Κέντρου Πληροφόρησης προγράμματος Waternet Προϋπολογισμού 8.536,59€.

ΙΑ) Παραδοτέο 4.2.10 Εκθεσιακός Εξοπλισμός του προγράμματος Waternet Προϋπολογισμού 9.756,10€.

Ο συνολικός προϋπολογισμός του Έργου ανέρχεται στο  ποσό  των  143.089,43€, χωρίς το Φ.Π.Α. και η χρηματοδότησή του προέρχεται από το Πρόγραμμα Ελλάδα - πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας 2007-2013.

Οι ενδιαφερόμενοι υποβάλλουν προσφορά για το σύνολο των παραδοτέων και όχι μεμονωμένα. Κριτήριο κατακύρωσης είναι η συμφερότερη οικονομική προσφορά για το σύνολο του προϋπολογισμού.

Ο χρόνος υλοποίησης από την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης, προβλέπεται στη σχετική διακήρυξη.

Ο Διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί με χρήση της πλατφόρμας του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων (ΕΣΗΔΗΣ) μέσω της διαδικτυακής πύλης (www.promitheus.gov.gr)  του συστήματος, από την αρμόδια Επιτροπή με καταληκτική ημερομηνία υποβολής των προσφορών την Δευτέρα 04 Ιουλίου 2016 και ώρα 15:00 μ.μ.

Για την συμμετοχή στο διαγωνισμό οι ενδιαφερόμενοι οικονομικοί φορείς απαιτείται: α) να διαθέτουν ψηφιακή υπογραφή, χορηγούμενη από πιστοποιημένη αρχή παροχής ψηφιακής υπογραφής και β) να εγγραφούν στο ηλεκτρονικό σύστημα (Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ. - Διαδικτυακή πύλη www.promitheus.gov.gr)

Ημερομηνία έναρξης υποβολής προσφορών στη διαδικτυακή πύλη του ΕΣΗΔΗΣ ορίζεται η ημέρα 27/06/2016  και ώρα 07:00 π.μ. Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής των προσφορών στη Διαδικτυακή πύλη www.promitheus.gov.gr του συστήματος ΕΣΗΔΗΣ, ορίζεται η ημέρα 04/07/2016 και ώρα 15:00 μ.μ.. Μετά την παρέλευση της καταληκτικής ημερομηνίας και ώρας, δεν υπάρχει η δυνατότητα υποβολής προσφοράς στο σύστημα.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στον Δήμο ΕΔΕΣΣΑΣ (Αρμόδιος υπάλληλος κα Ψυχογυιού Ελένη τηλ. 2381 350 781, FAX 2381 024 444.

Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν όλα τα φυσικά ή νομικά πρόσωπα ημεδαπά ή αλλοδαπά, ενώσεις που υποβάλλουν κοινή προσφορά, καθώς και συνεταιρισμοί.

Η παρούσα περίληψη θα δημοσιευθεί µία (1) φορά, σε δύο (2) οικονομικές πανελλήνιες ημερήσιες εφημερίδες, σε µία (1) εβδομαδιαία τοπική εφημερίδα, σε δύο (2) ημερήσιες τοπικές εφημερίδες καθώς και στην εφημερίδα της Κυβέρνησης.  Επίσης, θα αναρτηθεί στο πρόγραμμα «Διαύγεια» καθώς και στο δικτυακό τόπο του Δήμου Έδεσσας.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥ

Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε τη Διακήρυξη του Διαγωνισμού.

ΑρχείοΜέγεθος
analytiki_diakiryxi_11472.pdf1.91 MB