Mήνυμα Προέδρου ΤΟ.ΣΥ.Νέων Δήμου Έδεσσας για τους νέους που εισήχθησαν σε ΑΕΙ και ΤΕΙ

ΤΟΠΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΝΕΩΝ ΔΗΜΟΥ ΕΔΕΣΣΑΣ

Με αφορμή την έκδοση των αποτελεσμάτων, για την εισαγωγή των νέων της περιοχής μας στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας, ο Πρόεδρος του ΤΟ.ΣΥ.Ν Δήμου Έδεσσας, Αντώνης Μπουρδάνης, έκανε την εξής δήλωση:

΄΄ Συγχαίρω τις νέες και τους νέους που κατέγραψαν στο ενεργητικό τους, μια από τις πολλές επιτυχίες, που θα έχουν και αργότερα στην ζωή τους.

Η εισαγωγή στα ΑΕΙ και ΤΕΙ προσφέρει χαρά και ικανοποίηση. Από εκεί και πέρα ξεκινά αγώνας διαρκείας για την εξειδίκευση στη μάθηση, που αποτελεί το κύριο πώλο στην προσπάθεια της προσωπικής καταξίωσης, της ένταξης στην αγορά εργασίας και της κοινωνικής προσφοράς.

Είναι μια περίοδος κρίσιμη για όλους και είμαι βέβαιος ότι δεν θα περάσει ανεκμετάλλευτη από τους επιτυχόντες.

Για άλλη μια φορά θερμά συγχαρητήρια και ας μην ξεχάσουμε ποτέ ότι πρέπει να χαιρόμαστε το σήμερα και να σκεφτόμαστε για το αυριο.΄΄

Ο Πρόεδρος

ΤΟ.ΣΥ.Ν Δήμου Έδεσσας