ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΓΑΠΗΣ

Υποβλήθηκε από katluk στις Πέμ., 22/12/2011 - 08:19

Ο Δήμος Έδεσσας θα μοιράσει και φέτος Γεύματα Αγάπης στους συνδημότες μας που έχουν ανάγκη, για τις ημέρες των Χριστουγέννων.
Η οικονομική κρίση έχει δημιουργήσει ιδιαίτερα σημαντικά προβλήματα σε όλους μας, όμως περισσότερο από όλους δοκιμάζονται οι άποροι συνδημότες μας.
Λόγω των έντονων οικονομικών προβλημάτων που αντιμετωπίζει ο Δήμος Έδεσσας έχουμε στραφεί σε επιχειρήσεις της περιοχής, προκειμένου στο πλαίσιο της εταιρικής κοινωνικής ευθύνης να χρηματοδοτήσουν την προσπάθεια.
Μεγάλος χορηγός για τα Χριστουγεννιάτικα Γεύματα Αγάπης είναι η εταιρία ΦΑΕΘΩΝ του κ. Αντώνη Ρυσάφη, ενώ στην προσπάθεια συμμετέχει και το Κρεοπωλείο Δ. Δογραματζή.
Μεταξύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς θα μοιραστεί και δεύτερη παρτίδα Γευμάτων Αγάπης, καθώς και άλλες επιχειρήσεις έχουν ανταποκριθεί στο κάλεσμα του Δήμου και συγκεντρώνουν τρόφιμα και άλλα είδη που θα μοιραστούν σε άπορους συμπολίτες μας.

Γραφείο Τύπου

( categories: )