Εκδήλωση μνήμης για τη Μάχη της Άρνισσας (Οστρόβου)

mta3.jpg

Σε κλίμα συγκίνησης πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση μνήμης για τη Μάχη της Άρνισσας (Οστρόβου) στο χώρο του Μνημείου των Πεσόντων της Μάχης, τα οστά των οποίων φύλασσε με ευλάβεια για πολλά χρόνια ο εφημέριος της Άρνισσας πάτερ Νικόλαος.

Στην εκδήλωση συμμετείχαν ο Δήμαρχος Έδεσσας κ. Δημήτρης Γιάννου, ο Βουλευτής Πέλλας κ. Γιώργος Καρασμάνης, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Φίλιππος Γκιούρος, οι Αντιδήμαρχοι κ. Χρήστος Βερικούκης και κα Μαρούλα Βλάχου - Κατσάρα, ο επικεφαλής της ήσσονος μειοψηφίας κ. Αντώνης Ρυσάφης, ο Πρόεδρος της Τ.Κ. Άρνισσας κ. Κυριάκος Χατζηγεωργούδης, εκπρόσωποι των Αστυνομικών και Στρατιωτικών Αρχών και του Πυροσβεστικού Σώματος, πολλοί πολίτες και τα παιδιά των σχολείων της Άρνισσας με τη σημαία!