Πρόσκληση σύγκλισης Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Έδεσσας

Σας προσκαλούμε να έρθετε στο Δημαρχείο Έδεσσας τη Δευτέρα 29 Απριλίου 2013 και ώρα 11.00 για συνεδρίαση

και λήψη απόφασης  στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1.            Επικύρωση πρακτικών δημοπρασίας του έργου «Επισκευή  φράγματος Μαργαρίτας».

2.            Κατάρτιση όρων δημοπρασίας (πρόχειρος διαγωνισμός) του έργου «Διάφορα ηλεκτρολογικά έργα σε κοινόχρηστους χώρους του Δήμου Έδεσσας» και συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την εκτέλεση του έργου.

3.            Κατάρτιση όρων δημοπρασίας (πρόχειρος διαγωνισμός) του έργου «Κατασκευή καταθλιπτικού αγωγού άρδευσης στο φράγμα Μεσημερίου» και συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την εκτέλεση του έργου.

4.            Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση των όρων διακήρυξης για την «Προμήθεια, Εγκατάσταση & Σχεδιασμός Εξοπλισμού Γαστρονομικού Κέντρου Πληροφόρησης & Μύλου Γεύσης, σχεδιασμού – εκτύπωσης εντύπων & οργάνωσης γαστρονομικής έκθεσης» στα πλαίσια του Προγράμματος ΚΑΙΜΑΚ.

5.            Απευθείας ανάθεση εκτέλεσης έργων του Δήμου.

6.            Απευθείας ανάθεση μελέτης «Μελέτη πυρασφάλειας αθλητικών εγκαταστάσεων Δήμου Έδεσσας».

7.            Απευθείας ανάθεση μελέτης «Τοπογραφική αποτύπωση ταμιευτήρα φράγματος Μαργαρίτας».

8.            Επικύρωση πρακτικών δημοπρασίας για την ενοικίαση αγροτεμαχίων στην Τ.Κ. Άγρα.

9.            Επικύρωση πρακτικών δημοπρασίας για την ενοικίαση του δημοτικού ακινήτου που βρίσκεται στον οικισμό Λύκων της Τ.Κ. Σωτήρας.

10.          Κατάρτιση όρων δημοπρασίας για την ενοικίαση εννέα (9) αγροτεμαχίων στην Τ.Κ. Άρνισσας.

11.          Κατάρτιση όρων δημοπρασίας για την ενοικίαση τμήματος 361 τ.μ. από το αγροτεμάχιο που βρίσκεται στη θέση «ΚΡΑΪΣΤΑ» της Τ.Κ. Άγρα.

12.          Καθορισμός όρων μίσθωσης ακινήτων για στέγαση του 1ου & 6ου  Νηπιαγωγείου Έδεσσας.

13.          Καθορισμός όρων μίσθωσης ακινήτων για στέγαση του 3ου Νηπιαγωγείου Έδεσσας.

14.          Καθορισμός όρων μίσθωσης ακινήτων για στέγαση του 4ου Νηπιαγωγείου Έδεσσας.

15.          Καθορισμός όρων μίσθωσης ακινήτων για στέγαση του 5ου Νηπιαγωγείου Έδεσσας.

16.          Καθορισμός όρων μίσθωσης ακινήτων για στέγαση του 7ου Νηπιαγωγείου Έδεσσας.

17.          Καθορισμός όρων εκμίσθωσης θερινής βοσκής στην Τ.Κ. Αγίου Αθανασίου.

18.          Καθορισμός όρων εκμίσθωσης θερινής βοσκής στην Τ.Κ.  Παναγίτσας.

19.          Τροποποίηση της αριθμ. 105/2012 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής ως προς το τέλος άρδευσης.

20.          Σύνταξη έκθεσης Δ΄ τριμήνου του έτους 2012, για την εκτέλεση του προϋπολογισμού και υποβολή της στο Δημοτικό Συμβούλιο.

21.          Σύνταξη έκθεσης Α΄ τριμήνου του έτους 2013, για την εκτέλεση του προϋπολογισμού και υποβολή της στο Δημοτικό Συμβούλιο.

22.          Απόκρουση δικογράφων για την υπεράσπιση των συμφερόντων του Δήμου.

23.          Ανάθεση σε δικηγόρο υπόθεσης για λήψη ασφαλιστικών μέτρων.

24.          Ανάκληση της αριθμ. 16/2013 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής σχετικά με την τροποποίηση όρων μισθωτηρίου του δημοτικού αναψυκτηρίου στην πλατεία Μ. Αλεξάνδρου.

25.          Έγκριση δαπανών Παγίας Προκαταβολής.

Ο Πρόεδρος της

Οικονομικής Επιτροπής