Γνωριμία με την πολιτιστική μας κληρονομιά στους Μύλους

mpatani.jpg

Το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Απριλίου ο Δήμος Έδεσσας οργανώνει ξεναγήσεις στο Υπαίθριο Μουσείο Νερού και τους Μύλους της Έδεσσας, σε μία προσπάθεια να βελτιωθεί η επαφή των κατοίκων της πόλης και όλων των Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Έδεσσας με την πολιτισμική μας κληρονομιά. Έτσι, το Σάββατο και την Κυριακή θα υπάρχει συνοδός που θα δίνει πληροφορίες για το χώρο και τους Μύλους, κατά τις ώρες από 10:00 έως 15:00.

Καλούνται όσοι κάτοικοι επιθυμούν μία καλύτερη γνωριμία με το χώρο του Υπαίθριου Μουσείου Νερού να επισκεφθούν το χώρο και να περιηγηθούν στα μονοπάτια της τοπικής ιστορίας και πολιτισμικής μας κληρονομιάς.

Εάν πρόκειται για σχολεία ή οργανωμένα γκρουπ παρακαλείστε να επικοινωνήσετε με τον υπεύθυνο του Υπαίθρου Μουσείου Νερού κ. Σωτήρη Τσαβέα, στο τηλ. 6932234749.

Γραφείο Τύπου