Έναρξη υλοποίησης χρηματοδοτούμενου προγράμματος Kaimak

Τη Δευτέρα, 25 Ιουνίου και ώρα 12:00 το μεσημέρι, στο εστιατόριο «Καταρράκτες», θα πραγματοποιηθεί η εναρκτήρια εκδήλωση παρουσίασης του προγράμματος “KAIMAKTSALAN – Gastronomy Routes” με τον διακριτικό τίτλο “KAIMAK”.

Το πρόγραμμα χρηματοδοτείται από το Πρόγραμμα Γειτνίασης Ελλάδα – ΠΓΔΜ και αφορά δράσεις προβολής της τοπικής γαστρονομίας και του τουριστικού προϊόντος. Εταίροι του προγράμματος είναι ο Δήμος Έδεσσας και ο Δήμος Kavadarci της ΠΓΔΜ, που μέσα από μία σειρά δράσεων ο καθένας στην περιοχή του θα προσπαθήσουν να αναδείξουν το τουριστικό τους προϊόν μέσα από τη γαστρονομία, ενώ θα υπάρξουν και κοινές δράσεις, όπως αυτή της παρουσίασης του προγράμματος.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης εκτός από παρουσίαση του προγράμματος θα πραγματοποιηθεί και συνέντευξη τύπου.

Γραφείο Τύπου