«ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ»

Συλλογή Τροφίμων - Απορρυπαντικών από το Δίκτυο Κοινωνικής Αλληλεγγύης Ν. Πέλλας

Η Ιερά Μητρόπολη Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας, η Περιφερειακή Ενότητα Πέλλας, οι Δήμοι Έδεσσας, Πέλλας, Αλμωπίας και Σκύδρας, οι εθελοντικές ομάδες Έδεσσας, Καλής, Αμπελιών, η Περιφερειακή Εφορία Προσκόπων Πέλλας, ο Σύλλογος Γονέων Τριών Τέκνων Έδεσσας, ως μέλη του Δικτύου Κοινωνικής Αλληλεγγύης Ν. Πέλλας πραγματοποιεί εκδήλωση συλλογής τροφίμων - ειδών περιποίησης (σαμπουάν, σαπούνια, οδοντόκρεμες κ.α. ) - απορρυπαντικών (υγρό πιάτων, είδη καθαρισμού,) την Παρασκευή 26 και το Σάββατο 27 Απριλίου. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί παράλληλα στους τέσσερις Δήμους του Νομού δίνοντας την ευκαιρία στους συμπολίτες μας να προσφέρουν τρόφιμα και απορρυπαντικά, τα οποία θα διατεθούν σε οικογένειες που έχουν ανάγκη. Παράλληλα, στα περίπτερα ενημέρωσης θα υπάρχει έντυπο υλικό με τις παρεχόμενες υπηρεσίες των φορέων-μελών του Δικτύου.

Οι χώροι της εκδήλωσης είναι οι εξής:

Έδεσσα: Μικρά Καταρρακτάκια, 10:00-14:00 & 17:00-21:00 Παρασκευή και Σάββατο 9:00-14:00

Γιαννιτσά: Ισόγειο Δημαρχείου, Παρασκευή 08.00-20:00, Σάββατο 9:00-14:00

Αριδαία: Κεντρική Πλατεία,  Παρασκευή όλη μέρα, Σάββατο 9:00-14:00

Σκύδρα: Πλατεία Δημαρχείου, Παρασκευή όλη μέρα, Σάββατο 9:00-14:00

Στην Έδεσσα, θα μπορούν να συγκεντρωθούν και νωπά προϊόντα (λαχανικά, κρεατικά, αλλαντικά)

Στην Σκύδρα, όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να αγοράσουν κουπόνια από φούρνους, κρεοπωλεία, παντοπωλεία, μανάβικα, ζαχαροπλαστεία, κτλ.

Εκ μέρος του Δικτύου Κοινωνικής Αλληλεγγύης

Ο Συντονιστής φορέας του Δικτύου

Κέντρο Πρόληψης Ν. Πέλλας «Όραμα»