Δωρεάν εξετάσεις μαστογραφίας

mastografia.jpg

Η Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρία, σε συνεργασία με την ΚΕΔΕ και τον Δήμο Έδεσσας, διοργάνωσαν διήμερο προληπτικών εξετάσεων μαστογραφίας, στο πλαίσιο των ενεργειών πρόληψης κατά του καρκίνου του μαστού.

Στη δράση συμμετείχαν ανασφάλιστες γυναίκες που πραγματοποίησαν δωρεάν εξετάσεις, ενώ από τη μεγάλη συμμετοχή αποδείχθηκε ότι ήταν μία ιδιαίτερα επιτυχημένη διοργάνωση.

Ο Δήμαρχος Έδεσσας κ. Δημήτρης Γιάννου και ο Αντιδήμαρχος και Γενικός Γραμματέας της ΚΕΔΕ κ. Γιάννης Μουράτογλου ευχαρίστησαν τα στελέχη της δομής για τις πολύ σημαντικές υπηρεσίες που πρόσφεραν στις γυναίκες του Δήμου Έδεσσας. Στόχος του Δήμου Έδεσσας είναι να αξιοποιεί όλες τις δυνατότητες και να συμμετέχει σε ανάλογες δραστηριότητες προς όφελος των πολιτών.